پایگاه خبری ؛علمی؛ فرهنگی آذرنیوز

اخبار و مطالب متنوع و جالب - مطالب علمی و آموزشی

پایگاه خبری ؛علمی؛ فرهنگی آذرنیوز

اخبار و مطالب متنوع و جالب - مطالب علمی و آموزشی

پایگاه خبری ؛علمی؛ فرهنگی آذرنیوز

پیغام مدیر : ورود شما را به این وبلاگ خوش آمد عرض می کنم . امیدوارم مطالب این وبلاگ مورد استفاده ی شما قرار گیرد . نقطه نظرات خود را برای بهبود وبلاگ مطرح نمایید . جهت اطلاعات بیشتر در مورد وبلاگ می توانید موضوعات مطالب یا همان آرشیو موضوعی را ببینید.

ضمنا در مورد درستی اخبار خودتان قضاوت فرمایید/لطفا به منابع ومصادر خبر دقت فرمایید.
متشکرم
آدرس قبلی در بلاگفا :
www.azar-news.blogfa.com
یا حق

دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

۴ مطلب در آبان ۱۳۹۵ ثبت شده است

مشاهده رویدادی است که دانش آموز را جذب می کند و این جذب سبب ترغیب به پرسش می شود و معلم هم دانش آموزان را جهت پیدا کردن پاسخ به جست وجو تشویق می کند که به این روند جست و جوگری ،کاوش و یا اکتشاف می گویند. یادگیری اکتشافی دو طبقه اصلی دارد: اکتشاف قطعی و نسبی.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۷ آبان ۹۵ ، ۰۷:۲۳
طاهر آذری

X

تبلیغات

http://www.blogfa.com/ads/banner2/5180895134092.gif

با سمه تعالی

احتراماً به استحضار  معلمین گرامی می رساند  در سال تحصیلی : 92-91 از طرف معاونت آموزش ابتدایی وزارت متبوع، درس پژوهی به عنوان یک رویکرد جدید در ارائه فرآیندهای تدریس ( جشنواره الگوهای برتر تدریس )  مد نظر قرار گرفته است که شیوه نامه اجرایی درس پژوهی به کلیه مناطق وشهرستان ها ارسال گردیده است . و در راستا ی لزوم آگاهی بیشتر معلمان گرامی  نمونه ای از نحوه ی نگارش گزارش کتبی درس پژوهی ارائه می گردد .لازم  به ذکر است که نمونه فوق تنها برای آشنایی اولیه همکاران گرامی ارائه گردیده است و نمونه ی جامع و کاملی نمی باشد . از اینرو همکاران گرامی با عنایت به مباحث مطرح شده در شیوه نامه ارسالی و شرکت در کارگاه های آموزشی مناطق وشهرستان ها و ارتباط با همکارانی که در سال د ر کارگاه یک روزه درس پژوهی شرکت نموده‌اند نسبت به تهیه یک گزارش کتبی جامع و کامل اقدام نمایند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ آبان ۹۵ ، ۰۷:۰۵
طاهر آذری

اقدام پژوهی و کاربردهای آن

با توجه به اینکه روش تحقیق «اقدام پژوهى»1 در سطح جهان و به ویژه در محافل علمى ایران، شیوه اى جدید است، لازم به نظر مى رسد که این شیوه پژوهشى از لحاظ پیشینه، تعریف، مراحل، اهداف و سایر جنبه ها مورد بررسى قرار گیرد تا پژوهشگران در موارد مقتضى از این روش تحقیق به نحو مناسب استفاده کنند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ آبان ۹۵ ، ۰۶:۵۴
طاهر آذری

تعریف , مقدمه و توضیح درس پژوهی و نحوه ی اجرای مراحل درس پژوهی در مدرسه

جهت مطالعه و دانلود طرح درس ،گزارش و پاورپوینت های مربوط به ادامه مطلب مراجعه کنید

مقدمه :

رویکردی برای توسعه دانش حرفه ای معلمان که از مدارس ابتدایی ژاپن مطرح و توسعه یافت . معلمان با حضور در گروههای کوچک با تشریک مساعی و با شرکت در جلسات هم اندیشی پیرامون اهداف و محتوای دروس ، به یک برنامه مقدماتی برای تدریس دست می یابند .

 

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ آبان ۹۵ ، ۰۶:۵۲
طاهر آذری